• Systemy motywacyjne, a edukacja dzieci

  Zmotywowanie dziecka do nauki nie jest łatwym zadaniem, a jeszcze więcej pracy musimy włożyć aby ją utrzymać, dlatego skorzystanie z systemów motywacyjnych jest świetnym rozwiązaniem. Czynników, które mają wpływ na motywację naszych pociech może być wiele, ale do najczęstszych zalicza się stres, znudzenie czy narzucenie przez szkoły sztywnych reguł i dyscypliny nauki, czego efektem jest brak jakiegokolwiek zainteresowania.

   
 • Systemy motywacyjne, a poprawa naszej pracy

  Nasza cała motywacja wewnętrzna nie powinna być uzależniona od nagród czy innych korzyści, ale od naszej determinacji osiągnięcia celów oraz stopnia zaangażowania. Jednak wiele osób ma spore problemy z utrzymaniem jej do końca. Oczekujemy natychmiastowych rezultatów, pochwał, a najlepiej jakby ktoś wykonywał za nas całą pracę. Niestety tak to wszystko nie działa.

   
 • Systemy motywacyjne, czyli jak zmotywować siebie i innych do działania

  Wydawać by się mogło, że wiemy jak chcemy żyć i co chcemy osiągnąć, ale niewiele osób jest w stanie zrealizować do końca swoje cele, gdyż brakuje im odpowiedniej motywacji do działania. Planujemy lepiej się uczyć, dostać się na dobre studia, znaleźć ciekawą pracę, która daje satysfakcję finansową oraz zawodową, chcemy się rozwijać zdobywając nowe umiejętności lub po prostu zrealizować marzenia.